Najnowsza wersja mapy drogowej Europy z Google Maps. Znajdź odległości między dwoma dowolnymi miastami w Europie. Kursory i trasa są ruchome. Przesuń kursor myszki na trasę żeby otrzymac czarny okrąg z białym tłem. Kliknij na niego lewym przyciskiem myszy i zmień trasę według potrzeb. Jeśli chcesz cofnąć wcześniejsze zmiany, kliknij przycisk 'Cofnij zmianę' na mapie. Otrzymasz informacje o trasie przejazdu, ruch drogowy live (w chwili obecnej funkcja ta nie jest na razie dostępna w Polsce), czasie podróży, ilość kilometrów i pogoda na miejscu docelowym.

Funkcje 'Start', 'Koniec' i 'Przez' (eng. via). Gdy szukana trasa jest inna możesz szukać za pomocą latitud/longitud. Wciśnij guzik dla danych które brakują i kliknij na mapę. Wciśnij guzik 'Wyłącz'. W polu 'Przez' wpisz każdą nazwę miejscowości w jednym rzędzie i bez przecinka. Maksymalna ilość nazw lub punktów w polu 'Przez' jest 8.
Drogi mają nastepujące kolory: autostrady i ekspresowe - ciemnoczerwony, krajowe - czerwony, lokalne - żółty.
Funkcja Street View. Jak szybko określić kierunki geograficzne w Street View? Gdy patrzysz na północ, Heading ma wartość 0°. Gdy patrzysz na wschód, Heading ma wartość 90°. Gdy patrzysz na zachód, Heading ma wartość -90°. Gdy patrzysz na południe, Heading ma wartość 180°.
Wybierz opcje 'Najkrótsza', 'Unikaj autostrad' i 'Unikaj opłat drogowych' zanim zaczniesz szukać trasy. Miłej zabawy.


 Start
 Koniec
 Via
 Wyłącz
 Unikaj autostrad
 Unikaj opłat drogowych
 Najkrótsza
 Czas odjazdu


Zmień wysokość mapy
100%    90%    80%

Wyjaśnienia:
Możesz zmieniać zarowno 'Start', 'Koniec' jak i trase. Aby cofnąć zmiany, kliknij na 'Cofnij zmiany' przycisk na mapie. Wpisz gdzie teraz jesteś i dokąd chcesz. Opuść wyraz ulica. Prawidłowa forma jest: nazwa ulicy i miasto. Na przykład: Sokoła 6, Szczecin. Opcja 'Najkrótsza' wybiera trasę z najmniejszą ilość kilometrów. Inaczej trasa jest wybierana z najkrótszym czasem. Wybierz opcje Unikaj autostrad, Najkrótsza i Unikaj opłat drogowych zanim zaczniesz szukać trasy. Szukając trasę przejazdu porównaj zarówno ilość kilometrów jak i czas.
Miłej zabawy.

Odległość (km):  
Cena benzyny:  
Średnie zużycie paliwa na 100 kilometrów:  
Ilość zużytego paliwa (litry):  
Koszty podróży:  
Ilość paliwa (litry):  
Oblicz średnie zużycie paliwa (litry/100 km):  
 KML
 Ruta 
 Waypoint (start, koniec) 
 Encoded 
 Ślad 
 Ruta 

Waypoint - współrzędne geograficzne - szerokość i długość. Używany dla krótkiej nazwy typ opis lub kierunek. Używane do oznaczania poszczególnych elementów, takich jak rybołówstwo czy polowania.
Ruta - składa się z łańcucha waypointów spójnych. Stosowany głównie w dzikim terenie.
Ślad - składa się z punktów współrzędnych. Służy do monitorowania, jak szlak rowerowy lub szlaków turystycznych.
Jeśli tworzysz plik GPX lub KML, podczas zapisywania, wybierz "Wszystkie pliki" i dodaj GPX lub KML.

Position Lat/Lon - format dziesiętny

Position Lon/Lat - format dziesiętny (KML)

GPS (wpt, rtept, trkpt)

WGS-84 GeoTracker (minuter)

Najbliższy adres

WGS-84 Lat  

WGS-84 Lon 

Dane wyjścia

Jeśli nie wiesz nic o mapach, ale chcesz zapisać trasę na komputerze? Kliknij prawym przyciskiem myszy w "Dane wyjścia". "Zaznacz wszystko" oraz "Skopiuj". Otwórz Notatnik i zapisz jako plik TXT. Użyj "Dane wejściowe", aby zobaczyć trasę na małej mapie poniżej.
Uzyj chętnie Earth map dla porównania celu podrózy.

Position:  
Heading: 0.0 °
Pitch0.0 °
Pano ID


    Derivata

Totalna odległość:
Totalny czas:
Totalnie w górę:
Totalnie w dół:
Równość drogi:
Przeciętne pochylenie drogi:
Wysokość początkowa:
Końcowa wysokość:
Różnica wysokości:

Państwa Europy

Monako, Malta, Watykan, Holandia, San Marino, Belgia, Wielka Brytania, Niemcy, Liechtenstein, Włochy, Szwajcaria, Andora, Luksemburg, Czechy, Mołdawia, Dania, Polska, Słowacja, Francja, Węgry, Portugalia, Albania, Serbia, Słowenia, Austria, Rumunia, Turcja, Ukraina, Grecja, Macedonia, Chorwacja, Hiszpania (Majorka, Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, Minorka, Ibiza, La Gomera, El Hierro, Formentera, Graciosa, Alegranza), Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Litwa, Irlandia, Czarnogóra, Białoruś, Łotwa, Estonia, Szwecja, Finlandia, Norwegia, Rosja, Kazachstan, Islandia.
Flag Counter
Copyright 2012 - © szukaj-trasy.com
Support: info@szukaj-trasy.com
Odpowiedzialny wydawca: Valentin Tvedby